Porady

Czy materac lateksowy jest odpowiedni dla osób śpiących na plecach?

Materac z odpowiednim podparciem jest niezbędny dla śpiących na plecach. Osoby śpiące najczęściej na plecach, śpiące na materacu, który nie zapewnia odpowiedniego wsparcia, na sto procent obudzą się z bólami. Jeśli jesteś osobą, która lubi spać głównie na plecach, zapoznaj się z poniższym artykułem, by dowiedzieć się o cechach, których powinieneś szukać, kupując nowy materac.

Korzyści z zasypiania na plecach

Spanie na plecach zapewnia znaczące korzyści w porównaniu ze snem bocznym i leżeniem na brzuchu. Jest to najzdrowsza opcja, ponieważ spanie na plecach pozwala głowie, szyi i kręgosłupowi spoczywać w neutralnej pozycji. Oznacza to, że nie ma dodatkowej presji na te obszary, więc mniej prawdopodobne jest wystąpienie bólu.
Podczas gdy ból pleców może być spowodowany na wiele sposobów, materac, który nie zapewnia wystarczającego wsparcia, może zaostrzyć problem, wymagając dłuższych okresów gojenia. Spanie na odpowiednim materacu wyeliminuje wiele z bólu pleców i pomoże ci leczyć się szybciej.

Wybór odpowiedniego materaca

Wybór odpowiedniego materaca może zmienić bardzo dużo pod względem ogólnego komfortu podczas snu. Jako śpiący na plecach musisz mieć wystarczające wsparcie, aby zmaksymalizować komfort i efektywność snu. Znalezienie wspierającego i wystarczająco twardego materaca jest głównym celem twoich poszukiwań, dlatego materace z pianki memory nie będzie tu idealną opcją.

Materace lateksowe

Podczas gdy śpiący na boku uwielbiają pluszowy komfort, tak leżący najczęściej na plecach, którzy potrzebują więcej miejsc podtrzymujących, prawdopodobnie obudzą się, odczuwając ból.

Czy materac lateksowy jest odpowiedni dla śpiących na plecach?

Odpowiedź brzmi tak. Materac lateksowy jest idealnym materacem dla śpiących na plecach. Przed zakupem pierwszego materaca lateksowego należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, by zakup był udany.

  • Zrozum, że nie wszystkie materace lateksowe są sobie równe. Upewnij się, że kupujesz materac od renomowanej firmy, która nie dodaje do swoich materacy wypełniaczy, materiałów syntetycznych i petrochemicznych. Te syntetyczne materace nie tylko rozkładają się szybciej z upływem czasu niż w 100% naturalny lateks, ale również brakuje im doskonałego wsparcia, z którego słynie lateks naturalny.
  • Upewnij się, że Twój materac lateksowy ma odpowiedni poziom twardości. Producenci materacy lateksowych wysokiej jakości oferują materace o różnych stopniach twardości. Oznacza to, że możesz kupić materac z odpowiednim stopniem komfortu, aby zaspokoić indywidualne potrzeby miejsca do spania. Możesz nawet dostosować twardość po każdej stronie materaca, jeśli śpisz na nim z partnerem.
  • Daj swojemu ciału czas na dostosowanie się do nowego materaca. Niektóre osoby od razu zauważają różnicę. Inni mogą potrzebować trochę więcej czasu, aby zdać sobie sprawę, że nie budzą się z takimi samymi sztywnościami, bólami i boleściami, jak poprzednio.

Skąd wiesz, która jędrność jest najlepsza?

Wielkim pytaniem wielu ludzi jest: „Skąd wiesz, która twardość jest najlepsza?” Twardość materaca jest wskazywana przez ILD materaca. To oznacza wgłębienie lub ugięcie obciążenia naciskowego i zasadniczo określa, jak twardy lub miękki jest materac. Materace lateksowe mieszczą się w przedziale od H2 dla najmiększych materacy do H4 dla najtwardszych materacy.

Materace piankowe

Śpiący na plecach powinny rozważyć spanie na materacach średnio twardych lub twardych lateksowych. Materace te zapewniają doskonałe podparcie pleców i szybko się regenerują, gdy wstaniesz z łóżka, dzięki odporności w 100% naturalnego lateksu użytego do ich wytworzenia. Powoduje to mniej grudek, nierówności i wgłębień, które występują w przypadku innych rodzajów materacy.

Materace Koło oferuje szereg doskonałej jakości 100% naturalnych materacy lateksowych. Zadzwoń do nas już dziś i pozwól nam z Tobą znaleźć idealny w 100% naturalny materac lateksowy spełniający Twoje potrzeby.