Materace szpitalne posiadają specjalne przeznaczenie. Ich zadaniem jest służyć nie jednej osobie, a wielu pacjentom.

Pobyt w szpitalu rzadko kiedy jest przyjemnością. Dlatego każdy szczegół, wpływający na komfort wypoczynku czy rehabilitacji w tym miejscu ma wyjątkowe znaczenie. Najwięcej czasu pacjent spędza w łóżku. Ten fakt sprawia, iż odpowiednio dobrane materace są na wagę złota. Ponadto charakter ich wykorzystania również ma niebagatelny wpływ na to, jakie materace szpitalne decydują się zakupić placówki zdrowia. Podobnie jak i każdy inny sprzęt o statusie medycznym, tak i materace szpitalne muszą odpowiadać określonym wymogom prawnym.

Materace szpitalne — podłoże z atestem wyrobu medycznego

Materace szpitalne powinny spełniać szczególne normy i posiadać określone atesty, ponieważ charakter ich zastosowania różni się od naszych codziennych potrzeb i wymagań. Materace z atestem wyrobu medycznego to takie, których konstrukcja, budowa oraz użyte materiały uzyskały pozytywną opinię certyfikowanych ośrodków badawczych. Regulacje w tej sprawie określa m.in. Ustawa z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych, w której szczegółowo opisano procedury nadawania certyfikatu atestu medycznego. Warto o tym pamiętać, wybierając określone materace szpitalne.

Materace szpitalne — w trosce o zdrowie i komfort w trudnych chwilach

Łóżka w szpitalu, a co za tym idzie, materace szpitalne powinny być na tyle komfortowe, aby w ciężkich chwilach bólu i cierpienia nieść możliwie jak najwięcej ukojenia. Nikt nie chce zmagać się w takiej sytuacji z niewygodą wynikającą dodatkowo ze źle dobranego podłoża do regeneracji. Bardzo często jest tak, że spędza się tam nie tylko godziny, ale i całe dnie, a niekiedy tygodnie, więc dobrze jest móc liczyć na fachową opiekę, na którą składa się również wygoda rekonwalescencji. Dobrze dobrane materace szpitalne mogą choć trochę umilić ciężki czas wielu pacjentom.

Materace szpitalne

Jeśli zależy Ci na szybkim powrocie do zdrowia w przyjaznych warunkach, dobrze dobrane materace szpitalne będą sprzyjać leczeniu i odzyskaniu sił witalnych.

Sprężyste

Idealnie dopasują się do ciała pacjenta

Wodoodporne

Zapewniają higieniczne warunki hospitalizacji

Komfortowe

Dbają o komfort psychiczny i wygodę pacjenta

Wytrzymałe

Potrafią służyć ośrodkom zdrowia latami

Wybrane materace szpitalne

Protect

719818
Wymiary Dostępne rozmiary:80×200, 90×200, 100×200.Możliwość realizacji innych wymiarów na życzenie klienta, także ponad 2 metry. Uwagi Materac należy użytkować na

Varlo Plus

1 0921 115
Wymiary Dostępne rozmiary:80×200, 90×200, 100×200. Uwagi Materac należy użytkować na odpowiednim stelażu z naszej oferty. Konkurencyjne stelaże mogą być gorszej

Protect

719818
Wymiary Dostępne rozmiary:80×200, 90×200, 100×200.Możliwość realizacji innych wymiarów na życzenie klienta, także ponad 2 metry. Uwagi Materac należy użytkować na

Varlo Plus

1 0921 115
Wymiary Dostępne rozmiary:80×200, 90×200, 100×200. Uwagi Materac należy użytkować na odpowiednim stelażu z naszej oferty. Konkurencyjne stelaże mogą być gorszej

Rodzaje materacy

Masz problem z wyborem materaca?

Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w dobraniu idealnego materaca!

Materace szpitalne

Materace szpitalne to produkty, które powinny spełniać nie tylko kryteria ustawowe, ale i podstawowe wymagania pacjentów, a więc gwarantować im możliwość rehabilitacji w godnych oraz komfortowych warunkach. Dobiera się je w zależności od szerokości i długości łóżka szpitalnego. Warto pamiętać również o tym, że są stosowane wielokrotnie dla różnego rodzaju pacjentów, a ich pielęgnacja nie powinna sprawiać problemów personelowi, który często jest bardzo poważnie obciążony pracą przy pacjentach. Oprócz norm i atestów, o których wiedzieć powinni także producenci tego rodzaju produktów, istotny jest fakt, iż wybór materaca jest uzależniony również od charakteru problemu medycznego pacjenta. W większości przypadków materace szpitalne to materace piankowe, wykonane z pianki poliuretanowej o odpowiedniej gęstości (np. 25kg/m³). Tego rodzaju materace charakteryzuje przede wszystkim bardzo dobre dopasowanie do kształtu ciała oraz ciężaru newralgicznych punktów, takich jak łopatki czy biodra podczas snu. Mają one różne stopnie twardości oraz grubość. Bardzo ważnym elementem jest pokrowiec materaca. Najlepiej, aby był on paroprzepuszczalny i antyalergiczny oraz zapinany na jeden lub więcej zamków błyskawicznych. Powinien umożliwiać łatwą i szybką dezynfekcję, a więc być odporny na działanie środków sterylizujących.

Materace szpitalne muszą też w niektórych sytuacjach uwzględniać profilaktykę przeciwodleżynową. Dzieje się to między innymi wtedy, gdy pacjent musi przez dłuższy czas leżeć lub ma już odleżyny. Wówczas korzysta się z materacy przeciwodleżynowych, które można podzielić na statyczne i dynamiczne. Mają one przede wszystkim zapobiegać długotrwałemu uciskowi na dane miejsce na skórze.

Nieco innymi wytycznymi należy się kierować, gdy mowa o najmłodszych podopiecznych placówek zdrowotnych. Materace szpitalne dziecięce muszą również spełniać określone normy oraz kryteria odpowiednie dla delikatnych ciał i skóry tej grupy pacjentów.

Bez względu na to, na jaki rodzaj materacy decydują się placówki zdrowia, warto pamiętać, iż jest to środek profilaktyczny lub rehabilitacyjny, który ma zapewnić dobre warunki bytowe drugiemu człowiekowi.