Porady

Jak materace ortopedyczne wpływają na lepszy sen?

Spędzamy około 26 lat naszego życia w łóżku, przypuszczalnie śpiąc, ale kiedy cierpimy na różne bóle i dolegliwości najczęściej czas spędzony w łóżku to nieustanne kręcenie się, obracanie i poszukiwanie takiej pozycji, która przyniesie ulgę w bólu. Spokojny sen może być czasami osiągnięty dzięki lepszemu wsparciu.

Odzyskać sen

Określenie, jakie mamy potrzeby, jeśli chodzi o uzyskanie spokojnego snu, to ważny krok w kierunku osiągnięcia komfortowej nocy. To, co jest idealne dla jednej osoby może nie być odpowiednie dla drugiej i świadomość, że nasze dolegliwości wymagają szczególnej uwagi, to istotny aspekt.

Materace ortopedyczne przeznaczone są dla tych, którzy cierpią z powodu dyskomfortu, zwłaszcza związanego z bólem pleców i stawów. Tego rodzaju bóle wymagają szczególnej uwagi, by osiągnąć relaksujące efekty. Tu może pomóc ortopedyczny materac. Badania wykazały, że podtrzymująca jakość materaca zaczyna się deprecjonować po 7 latach. Na 8 rok nowy materac jest niezbędny dla spokojnego snu. Materac może być lekarstwem na nieprzespane noce.

Materace lateksowe

Mocne podparcie

Materace ortopedyczne są mocniejsze. Są zaprojektowane, aby zapewnić maksymalne wsparcie w ciągu nocy, delikatnie wspierając plecy i stawy, by zminimalizować ból. Twarde wsparcie rozprowadza ciężar ciała w celu złagodzenia stresu na kręgosłupie, odciążenia bolesnych punktów nacisku i wspomagania zachowania naturalnego wygięcia kręgosłupa.

Wysoki poziom wsparcia udzielany jest w tych okolicach, które zazwyczaj utrzymują naszą wagę, gdy leżymy.

Kark, plecy, biodra i dolne części ciała są szczególnie podpierane w celu zapewnienia komfortu. Dzięki temu nie spędzimy bezsennej nocy zirytowani dyskomfortem leżenia.

Idealna jędrność

Pod wpływem badań medycznych, które koncentrują się przede wszystkim na badaniu zaburzeń i deformacji kręgosłupa i stawów, materac ortopedyczny został specjalnie zaprojektowany, by rozwiązać problemy, na które cierpimy w nocy.

Materace piankowe

Jako solidny rodzaj materaca, materac ortopedyczny oferuje dopasowane podparcie do ciała, a zwłaszcza do pleców, nie pozwalając, by tułowie mogło się zatapiać, jak to często zdarza się w przypadku miękkich materacy. Jeśli materac jest zbyt miękki, tułowie często zapada się, co oznacza, że kręgosłup jest wygięty w nienaturalny sposób, co może prowadzić do bólu pleców.

Gwarantowane odprężenie

Zapewnienie właściwego podparcia w nocy jest kluczem do odprężenia mięśni i stawów na całym ciele. Gdy twoje ciało jest w stanie spocząć w naturalnej pozycji, która sprzyja optymalnemu wyrównaniu kręgosłupa, mięśnie mogą się zrelaksować. Kiedy materac nie jest odpowiedni do Twoich potrzeb, mięśnie pracują przez całą noc, starając się zachować prawidłowy balans Twojego ciała. Wtedy często budzimy się rano z bólem.

Twój kręgosłup jest odpowiedzialny za wspieranie ciała i wszystkich jego funkcji przez cały dzień, dlatego prawidłowy relaks w nocy jest niezbędny dla ogólnego stanu zdrowia. Jeśli twój materac nie pomaga w sposób w jaki wspiera ortopedyczny materac, może to prowadzić do zwiększenia bólu.

Zdrowy sen

Materac ortopedyczny może pomóc na wiele sposobów w osiągnięciu zdrowego snu. Zapewniając odpowiedni stopień jędrności, pomaga organizmowi pozostać w najlepszej pozycji do wyrównywania i podtrzymywania kręgosłupa.

Trochę dodatkowego wsparcia dla głowy

Aby zapewnić całkowity komfort, bardziej twarde poduszki są również niezwykle korzystne. Mogą być stosowane pod głową do doskonałego podparcia szyi, zapewniając, że głowa i szyja są trzymane w linii prostej z kręgosłupem. Jeśli okaże się, że masz problem, zwłaszcza w dolnej części pleców, umieść poduszki między kolana. To zalecany trick dla śpiących często na boku, który sprawdza się w utrzymaniu zdrowej postawy podczas spania.

Wybór najlepszego materaca dla Ciebie

Materac ortopedyczny jest najlepszym materacem dla tych, którzy cierpią z powodu bólu, szczególnie takiego, który silniej odczuwają w porze nocnej. Oferują prawidłowe wsparcie, co jest niezbędne dla dobrego snu. Jednak materac ortopedyczny nie jest jedynym rodzajem materaca, który może złagodzić bóle pleców i stawów. Również inne rodzaje twardych materacy zmniejszają bolesne dolegliwości i poprawiają wsparcie ciała w nocy.