Porady

Jak wybrać najlepszy materac lateksowy

Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie materaca lateksowego.

Zakup najlepszego dla nas materaca lateksowego obejmuje rozważenie kilku czynników – od budowy, aż do pokrowca i wszystkiego pomiędzy nimi. Oczywiście, osobiste preferencje i potrzeby, takie jak bóle pleców odgrywają dużą rolę. Chociaż istnieje wiele aspektów, na których powinien koncentrować się na kupujący, proces wyboru może być podzielony na prostą listę, która będzie pomocna. Tutaj omówimy każdy aspekt, którego kupujący powinien być świadomy, zanim dokona zakupu materaca lateksowego dla siebie.

Kroki do wybrania najlepszego materaca lateksowego.

Materace lateksowe

Kieruj się poniższymi wskazówkami, a zakup nowego materaca będzie prosty i szybki.

Tworzenie budżetu

Jak w przypadku większych zakupów, jest absolutnie niezbędne, aby konsument stworzył budżet, zanim nawet zacznie szukać najlepszego materaca lateksowego. To nie tylko pomoże zawęzić wyniki wyszukiwania, ale także zaoszczędzi nasz cenny czas.

Rozważmy opcje materaca, które są przystępne cenowo dla nas, ale nie rezygnujmy z komfortu i wsparcia. Pamiętajmy, że na łóżku spędzamy największą ilość godzin, niż na jakimkolwiek innym meblu w domu. Tak więc, podczas ustalania budżetu weźmy pod uwagę, że zapewnienie sobie wysokiej jakości miejsca do spania może być trafną inwestycją w zdrowie. Materac to duży zakup, musimy się upewnić, że jesteśmy zadowoleni ze swojego wyboru.

Materace piankowe

Zakupy online

Statystyki wskazują, że 20% konsumentów jest bardziej zadowolonych przy zakupie materaca lateksowego przez Internet, w porównaniu do zakupów w sklepie stacjonarnym. Po pierwsze, ponieważ lateks jest uważany za materac drogi, lokalne salony często mają ograniczony wybór oraz rzadko mają go na stanie

Po drugie- podczas zakupów online nie ma pośpiechu. Możemy poświęcić tyle czasu, ile trzeba, aby znaleźć dokładnie to, czego szukamy. W razie jakichkolwiek pytań możemy zadzwonić i uzyskać odpowiedzi na wszystkie interesujące nas aspekty. W sklepie stacjonarnym , ludzie często czują się ponaglani , by podjąć szybko decyzję lub osaczeni przez sprzedawcę. Jest to zabieg świadomy. Pośpieszani konsumenci to większe prawdopodobieństwo dokonania przez nich zakupu.

Czasem istnieją modele materacy sprzedawanych wyłącznie w trybie online i nie należy się bać, aby spróbować je we własnej sypialni. Większość sprzedawców oferuje naprawdę wspaniałe zasady dotyczące zwrotów, jak również gwarancji.

Łóżka i materace lateksowe dostępne w sklepach stacjonarnych są prawie zawsze zbyt drogie. Właściciel sklepu musi ponieść znacznie wyższe opłaty za wynajem i media oraz na pensje pracownika. Sprzedawcy internetowi natomiast mają niższe koszty utrzymania i mogą przekazać oszczędności na rzecz klientów.

Sprawdź skład

Skład materaca świadczy o tym, jak wygodny będzie. Co wydaje się być najważniejsze, to informacja z jakiego lateksu jest wykonany: naturalnego, syntetycznego czy mieszanki. 100% naturalny lateks wychodzi lepiej w wielu aspektach, jak: satysfakcja, komfort i trwałość, i są one również bardziej przyjazne dla środowiska. Nieklejone warstwy ograniczają użycia substancji chemicznych.

Wszystkie warstwy powinny być opisane w materacu – co oznacza, że producent powinien być w stanie powiedzieć, z czego każda warstwa jest wykonana , jakich materiałów użyto oraz poinformować o właściwościach pokrowca. Będziemy spędzać dużo czasu leżąc na tym materacu. Warto więc wiedzieć, w co się pakujemy! Materac wykonany tylko z pianki lateksowej (bez warstwy pianki lub sprężynowej) jest najbardziej doceniany wśród właścicieli.

Sprawdź pokrowiec

Pokrowiec chroni materac i zwiększa wygodę oraz komfort spania.

Nieprzepuszczający powietrza pokrowiec może sprawić, że będzie nam za gorąco. Sklepy oferują różne typy pokrowców, w zależności od materiału. Można wybrać pokrowce z aloesem, pikowane czy np. bardzo miękkie w dotyku. Ich ceny także się różnią

Określenie twarde / miękkie

Każdy ma inne preferencje, jeśli chodzi o twarde lub miękkie materace. Dobrą wskazówką jest twój obecny poziom twardości materaca, choć lateks może być odczuwany trochę inaczej. Materace lateksowe są zazwyczaj bardziej miękkie w odczuciu. Gdy wybierzemy już sklep, w którym będziemy dokonywać zakupu, kierujmy się stopniami twardości stosowanymi przez sprzedawcę.

Sprawdź certyfikaty

Czasami możemy spotkać się z mylącymi informacjami o składzie materaca. Jeśli producent nazywa produkt ekologiczny, upewnijmy się, że posiada on certyfikat potwierdzający to.