Porady

Łóżka na wymiar – stwórz idealną sypialnię z Materace Koło!

łóżka na wymiar materace koło

Gwarancją wysokiego komfortu podczas snu jest dobór odpowiedniego podłoża do spania, na który składa się nie tylko materac, ale również łóżko. Nie zawsze jednak podczas poszukiwań określonego modelu, można znaleźć go w ofercie sklepu meblowego. Dlatego też zawsze pozostaje opcja łóżka na wymiar, z której korzysta szerokie grono klientów, chcących dopasować do siebie dany model jak najlepiej. Możliwość zamówienia łóżka na wymiar to luksus, dzięki któremu będzie ono całkowicie komponowało się z Twoją sypialnią i zapewni Ci wysoką jakość snu.

Dlaczego warto zamawiać łóżka na wymiar?

Nie zawsze modele łóżek, które znajdziemy w ofercie, przemawiają do nas pod względem wyglądu, czy rozmiaru. Osoby, które są bardzo wysokie, mogą nie czuć się komfortowo na łóżkach, których długość wynosi 200 cm i często potrzebują innego wymiaru np. 220 cm długości. Czasem przyczyną poszukiwań niestandardowego łóżka są wymiary sypialni. Wówczas można pokusić się o zamówienie łóżka na wymiar, aby móc je w pełni dopasować do innego niż zwykle metrażu sypialni. Rozmiar to jednak nie wszystko. Niektóre osoby mają w głowie zachowany pewien wygląd łóżka i nie mogą nigdzie takiego znaleźć, dlatego wówczas również decydują się na indywidualny projekt.

O czym należy pamiętać, decydując się na zamówienie łóżka na wymiar?

Jeżeli decydujesz się na zamówienie łóżka na wymiar, podejdź do tego tematu roztropnie i z uwagą, aby idealnie określić swoje oczekiwania względem tego mebla:

Materace lateksowe
  • dokładnie wymierz jaką szerokość i długość ma posiadać,
  • jaka ma być wysokość tego mebla,
  • z jakiego materiału ma być wykonane,
  • czy Twoje łóżko na wymiar ma mieć pojemnik na pościel? Jeśli tak, wówczas zaznacz czy pojemnik ma być przygotowany w formie szuflady, a może kilku szuflad? Pamiętaj, że pojemnik na pościel może być otwierany również podczas podnoszenia łóżka,
  • wybierz rodzaj pikowania i kolor zagłówka,
  • pamiętaj również o detalach, które mają znaleźć się na ramie łóżka. 

Jaki korpus łóżka wybrać?

Do wyboru masz przeważnie łóżka drewniane, tapicerowane lub wykonane z płyty MDF. Jeśli zależy Ci na bardzo trwałym łóżku na wymiar, wówczas dobrym wyborem będzie łóżko drewniane, np. dębowe, które jest bardzo odporne na uszkodzenia i dopasujesz je praktycznie do każdej stylizacji. Jeżeli jednak stawiasz na płyty MDF, zawsze wybieraj te, które posiadają wysoką jakość, aby łóżko na wymiar mogło Ci służyć przez wiele lat. Wolisz ciepłe i miłe w dotyku faktury? W takim razie z pewnością spodoba Ci się tapicerowane łóżko na wymiar.

Nie zapomnij o wyborze zagłówka!

Wiele osób kupujących łóżko na wymiar bez zagłówka, później ciężko tego żałuje, ponieważ jego brak mocno wpływa na komfort przebywania w łóżku. Wynika to z tego, że nie możesz w nim wygodnie usiąść, nie poczytasz książki czy gazety, ani nie obejrzysz filmu na laptopie. Zamawiając więc łóżko na wymiar, nie zapomnij o tym aspekcie i koniecznie wybierz dopasowany do ramy zagłówek. 

Pomyśl także o dodatkowej szufladzie pod łóżkiem, która zapewni Ci wygodne miejsce np. na przechowywanie pościeli.

Materace piankowe

Wybierz więc odpowiedni dla siebie korpus, ramę oraz dodatkowe elementy, a także zapoznaj się z materacami, które również mają niebagatelny wpływ na jakość snu.