Porady

Materac dla pary – jaki wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Materac dla pary - jaki wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli wydaje Ci się, że o wiele łatwiej dobrać materac dla jednej osoby niż dla dwóch, to niestety jesteś w błędzie. Dziś na rynku można znaleźć wiele modeli materacy dla dwojga, które są wygodne dla jednej, jak i dla drugiej osoby. Materac dla par skonstruowany jest w taki sposób, aby stanowić odpowiednie podłoże do komfortowego wypoczynku, dzięki dwóm strefom twardości, indywidualnie dobranych do wagi. Takie modele materacy dla par rozwiązały już wiele problemów w sypialni!

Czy materac dla pary pomoże pokonać dyskomfort podczas snu?

Każda para chce spać na jednym materacu, co jest niezaprzeczalnym faktem. Jednakże w wielu sytuacjach materac dobierany jest albo według preferencji jednej osoby, albo po prostu parze wydaje się, że jakiś model materaca będzie dla nich najlepszy. Jednak nie tędy droga! Niestety źle dobrany materac wpływa na jakość snu i samopoczucie po przebudzeniu się. Dlatego więc, aby uniknąć napięć po zakończonej nocy, najlepiej zainwestować w wysokiej jakości materac dla par, dzięki któremu zniweluje się wiele negatywnych aspektów, takich jak m.in. zbyt twardy materac dla osoby o niskiej wadze i zbyt miękki dla osoby o dużej wadze. 

Jeden materac dla pary czy może lepiej dwa osobne?

Wiele par, które muszą podjąć decyzję odnośnie zakupu materaca, zastanawia się czy lepiej inwestować w jeden, czy może lepiej dwa? Jednakże w tym drugim przypadku nie zawsze będzie to możliwe do wykonania. Dlaczego? Należy pamiętać, że rama łóżka ma określony wymiar, do której należy dopasować materac. A więc, aby zakupić dwa materace pojedyncze, łóżko musi mieć minimalną szerokość 160 cm, aby zmieściły się w nim dwa egzemplarze materacy o szerokości 80 cm. Odpada więc zakup dwóch materacy dla par, jeśli rama łóżka ma np. 140 cm szerokości. Dodatkowo problemem przy dwóch materacach może być różnica ich wysokości i również szpara pomiędzy nimi. Nie każdemu podoba się ten aspekt. Należy również wspomnieć o tym, że przeważnie zakup dwóch oddzielnych materacy wychodzi drożej niż zakup jednego. 

Materace lateksowe

Dlaczego warto zainwestować w jeden materac dla par?

Kupując pojedynczy materac dla par pozbędziesz się wielu problemów, o których zostało wspomniane powyżej. W przypadku kiedy dwie osoby posiadają podobną wagę, można pokusić się o zakup materaca z jednolitego materiału, np. z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Wówczas powierzchnia materaca dopasuje się do kształtu ciała użytkownika i para nie będzie wybudzać się nawzajem podczas snu, ponieważ przewracanie się z boku na bok drugiej połówki, nie będzie odczuwalne. Materace piankowe nie wyzwalają efektu falowania. 

Natomiast w przypadku, kiedy para ma zupełnie inne promocje wagowe, należy zainwestować w materac dla par, w którym każda strona dopasowana będzie do wagi użytkownika. Taki materac zbudowany jest z dwóch konstrukcji, w których regulowana jest twardość poszczególnych stron. Wówczas dołożenie np. maty kokosowej sprawi, że jedna strona materaca będzie twardsza. Podczas produkcji takiego materaca wykorzystane mogą być różne materiały np. sprężyny kieszeniowe czy pianki. Taki materac dla par ma jedną wysokość, mimo że obie strony mogą być wykonane z innego materiału. 

Jak widać, nie ma przeciwwskazań, aby para mogła wysypiać się na jednym materacu. Wystarczy tylko odrobinę dłużej pochylić się nad danym modelem i wybrać ten najlepszy.

Materace piankowe