Porady

Wybierz najlepszy materac na przepuklinę kręgosłupa

Wybierz najlepszy materac na przepuklinę kręgosłupa

Nie od dziś wiadomo, że materac jest bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o jakość snu, ale także pod względem zdrowotnym. W dzisiejszych czasach, kiedy dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, nasz kręgosłup może zostać obciążony wieloma schorzeniami, np. przepukliną. Jeśli i Ty borykasz się z tą bolesną przypadłością, wybierz materac na przepuklinę kręgosłupa, który po pierwsze zniweluje ból, a po drugie pomoże Ci w zdrowieniu, ponieważ dobrze dobrane podłoże do tego typu schorzenia, ma bardzo duży wpływ na skuteczne leczenie. 

Czym charakteryzuje się przepuklina kręgosłupa?

Choroba ta inaczej nazywana jest wypadnięciem dysku. Charakteryzuje ją silny ból związany z krążkiem międzykręgowym. Jeśli przypadłość ta nie będzie leczona, wówczas może dojść nawet do paraliżu ciała. Przepuklina kręgosłupa rozpoczyna się od utraty elastyczności przez krążki międzykręgowe, wskutek czego zaczynają się one przesuwać, a jądro miażdżyste zaczyna uciskać na nerwy, co z kolei wywołuje ogromny ból. Najczęściej do tego zjawiska dochodzi w odcinku lędźwiowym. Powoduje ono promieniowanie bólu do biodra, kolan i  ud, brzucha i pachwin. Do tego schorzenia może również dochodzić w odcinku szyjnym lub piersiowym. 

Przepuklina kręgosłupa dotyka najczęściej osoby po 40. roku życia, zwłaszcza u osób otyłych lub kobiet w ciąży. Nie chodzi tu tylko o brak ruchu, czy ciągłe siedzenie przed monitorem komputera. Schorzenie to może mieć swoją przyczynę również przez dźwiganie ciężkich rzeczy, co skutecznie prowadzi do przeciążenia. Wypadnięcie dysku leczy się farmakologicznie i fizjoterapeutycznie, jednak materac na przepuklinę kręgosłupa jest także istotną bronią w walce z tą przypadłością.

Materace lateksowe

Materac dla osób z przepukliną kręgosłupa – jaki wybrać?

Osoby borykające się z tą przykrą przypadłością, najchętniej jak najczęściej, niwelowałoby narastający ból. Właśnie do tego przydaje się odpowiednie podłoże do spania, które ma zbawienny wpływ na samopoczucie osoby chorej. Jeszcze do niedawna uważano, że na chory kręgosłup, najlepiej działa bardzo twarde podłoże – jednak na szczęście, podważono tę teorię. Zaczęto produkować materace, które faktycznie mają szansę zniwelować ból i przyspieszyć leczenie. Przeważnie są to modele szpitalne o średniej twardości. Ich zadaniem jest dostosowanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu jednocześnie dostateczne podparcie.

Jednym z najlepszych materacy dla osób z przepukliną kręgosłupa, jest ten wykonany z pianki termoelastycznej. Ciężar ciała jest rozłożony na nim równomiernie i nie uciska on bolącego miejsca. Dodatkowo nie odkształca się i nie ugina, kiedy nie ma takiej potrzeby. To pewne, że materace wykonane z pianki termoelastycznej, są w stanie zniwelować wszelki dyskomfort podczas snu osoby chorej. 

Jeśli borykasz się z przepukliną kręgosłupa, absolutnie odrzuć wszelkie materace z wypełnieniem bonelowym (sprężynowym). To prawda, że są to tanie modele, jednak mogą tylko pogorszyć stan Twojego zdrowia. Ból lędźwi potrafi naprawdę zaburzyć sen, a to z kolei prowadzi do zmęczenia i irytacji. Kupując materac termoelastyczny, inwestujesz w swoje zdrowie i komfort na długie lata. Wybierając odpowiednie dla siebie podłoże, zwróć również uwagę na stelaże regulowane, które w połączeniu z materacem, potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki niemu ustawisz odpowiednią wysokość oparcia, aby pozwolić swojemu ciału na odpoczynek i wymaganą regenerację.

Materace piankowe