Porady

Pianka wysokoelastyczna w materacu

Duży wybór różnorodnych materacy potrafi przyprawić o zawrót głowy — które z nich są najwygodniejsze? Dlaczego producenci męczą nas tymi wszystkimi mało mówiącymi nazwami? Czy wybór nie byłby znacznie prostszy, gdyby istniał tylko jeden ich typ, idealny dla każdego?

Pewnie by był, ale prostota nie zawsze idzie w parze z jakością. Każde ciało jest inne, a różni ludzie mają różne potrzeby. By wszystkie je zaspokoić, potrzebujemy różnorodności i szerokiego wyboru zastosowanych technologii. Jednym z najpopularniejszych wyborów ostatnich lat są pianki wysokoelastyczne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego!

Czym jest pianka wysokoelastyczna?

Pianka wysokoelastyczna, jak wskazuje nazwa — jest elastyczna! Pod wpływem nacisku doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, co oznacza:

  • Komfortowy i wygodny sen. Czy nie o tym wszyscy marzymy, wybierając materac?
  • Zdrowie i korzystny wpływ na twój kręgosłup. Całe dnie spędzasz przed komputerem i gdyby oceniać twój wiek na podstawie stanu twoich pleców, już dawno powinieneś przejść na emeryturę? Pianka wysokoelastyczna może dać drugą młodość twoim plecom. Należy jednak przy tym pamiętać, że po pierwsze konieczne jest dobranie twardości materaca do indywidualnych potrzeb twojego ciała oraz że nawet najdroższy materac nie zastąpi ćwiczeń i zdrowego stylu życia.

Inne istotne zalety pianki wysokoelastycznej to wytrzymałość (wykonane z niej materace to inwestycja na długie lata!) oraz dobra wentylacja, dzięki znajdującym się w piance specjalnym otworom.

Pianka wysokoelastyczna — wady

Oczywiście nie ma rozwiązań idealnych. Jak pewnie się domyślasz, materac, który jest wytrzymały, komfortowy i dobrze wpływa na kręgosłup, nie koniecznie należy do najtańszych. Wybór ten może wiązać się również z większym uczuciem twardości — pianka wysokoelastyczna reaguje na dotyk wolniej, niż na przykład pianka termoelastyczna.

Jakie materace polecamy?

Nawet jeśli czujesz, że pianka wysokoelastyczna to wybór dla ciebie, wciąż czeka cię zmierzenie z setkami dostępnych ofert. Aby ułatwić ci to zadanie — przygotowaliśmy krótką listę rekomendacji, naszych zdaniem jednych z najciekawszych modeli.

Materac Medivis LUX LXI — Sprawdzony wybór dla osób, które nie do końca wiedzą, czego szukają. Jego zwiększona sprężystość sprawia, że dopasowuje się do ciała lepiej, niż większość materaców ze zbliżonego przedziału cenowego.

Materac Prestige Komfort H2 lub H3 — wysoki komfort i wygoda. Dostępny jest w dwóch wariantach o różnej twardości, co ułatwi dobranie modelu odpowiedniego do twoich indywidualnych potrzeb.

Materac ROYAL Thermo H2 lub H3 — Prawdziwie królewski wybór i gwarancja dobrze przespanych nocy. Ten wysoki na 22 cm materac sprawi, że poczujesz się jak małe dziecko śpiące w swojej kołysce.