Porady

Poduszka do spania – popraw komfort snu z Materace Koło

Poduszka do spania - popraw komfort snu z Materace Koło

Sen jest bardzo ważny. Jego długość ma duży wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Niedobór snu powoduje problemy z koncentracją, czy zmienny nastrój. Dlatego ważne jest, abyś spał 7-9 godzin dziennie. Równie ważna jak długość snu jest jego jakość. Oznacza to, że powinieneś zadbać o każdy element wyposażenia łóżka – materac, pościel, oraz poduszkę. Zobacz, dlaczego i jaką poduszkę powinieneś wybrać.

Poduszki do spania – co musisz o nich wiedzieć

Z pewnością nieraz zdarzyło Ci się obudzić z bólem karku. Zazwyczaj jest to wina nieodpowiednio dobranej poduszki. Wybierając poduszkę zwróć uwagę, aby była ona dopasowana do Ciebie i Twoich potrzeb. Szukanie tej idealnej poduszki może przysporzyć Cię o ból głowy. Dlatego warto wiedzieć, czym należy się kierować podczas kupowania poduszki idealnej:

Dopasuj poduszkę do pozycji w której śpisz

Poduszka powinna być dopasowana do pozycji w której śpisz. Ponieważ dobrze dobrana poduszka stanowi odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Jeśli śpisz na:

Materace lateksowe
  • boku – wybierz poduszkę o odpowiedniej wysokości i średniej twardości. Doskonałym wyborem będzie poduszka Talalay H2 marki M&K Koło. Taka poduszka doskonale wypełni dystans pomiędzy uchem, a ramieniem;
  • plecach – wybierz płaską poduszkę, dzięki czemu Twoja szyja zachowa naturalną krzywiznę, a a głowa nie będzie za mocno dociśnięta do klatki piersiowej;
  • brzuchu – wybierz możliwie najbardziej płaską poduszkę (może się nawet okazać, że nie będzie Ci ona w ogóle potrzebna), która w przeciwieństwie do wysokiej poduszki nie nadwyręży Twojego kręgosłupa.

Wypełnienie poduszki, dostosuj do swoich potrzeb

Wybierając poduszkę do spania możesz wybierać pomiędzy wypełnieniem naturalnym, syntetycznym, lateksowym czy piankowym. Wypełnienie naturalne (pierze lub puch) bardzo dobrze odprowadza wilgoć, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z nocnym poceniem się. Poduszki z wypełnieniem syntetycznym (np. poliester) nie uczulają, dlatego są dobrym wyborem dla alergików. Wypełnienie kauczukowe oraz piankowe będzie wybawieniem dla osób uczulonych na kurz oraz inne zanieczyszczenia.

Stopień twardości poduszki, jak go dobrać

Poduszka Ergo Talalay H3, czy Komfort Talalay H2 niwelują szereg dolegliwości i zapewniają właściwą pozycję podczas snu. Musisz jednak pamiętać, że stopień twardości poduszki powinien być uzależniony od twardości materaca. Wybierając miękką poduszkę (H1) przy twardym materacu (H3/H4), Twoja głowa będzie się odchylać, a odcinek szyjny nie będzie mieć odpowiedniego podparcia. Z kolei twarda poduszka (H3/H4) w połączeniu z miękkim (H1) materacem spowoduje, że Twoje ciało się zapadnie, a głowa pozostanie nieznacznie w górze.