Porady

Pokrowce do materacy

Jak użytkować pokrowiec

WAŻNE: nie używamy tradycyjnych prześcieradeł na pokrowiec. Zakładając np. bawełniane prześcieradło ograniczamy funkcję pokrowca. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje pokrowców, każdy o innych właściwościach i strukturach. Różnica jest także w cenie. Decydując się na jeden z pokrowców, który będzie odpowiadał naszym preferencjom zdrowotnym, zmieniamy ceną kompletu: materac plus pokrowiec. Wydając większe pieniądze na pokrowiec np. z funkcją masażu, błędem będzie nie korzystać z niej, z powodu nałożonego dodatkowo zwykłego prześcieradła.

Pokrowce dostosowane są również przez producenta do funkcji wkładu, czyli materaca. W przypadku materacy termoelastycznych, które współgrają z ciepłem leżącego dopasowując się do naszego ciężaru ciała, zastosowane są pokrowce niepikowane, które łatwo przepuszczają ciepło do pianki termoelastycznej. Używając dodatkowego prześcieradła spowodujemy, że proces ten będzie przebiegał nieprawidłowo i efekt termoelastyczności nie zostanie w pełni wykorzystany.

Jak dbać o pokrowiec

Pokrowce dostępne w naszej ofercie są zdejmowane do prania (opcja ta nie dotyczy pokrowca Lato-Zima). Pokrowiec zdejmowany jest metodą góra – dół. Za pomocą ekspresu odpinany dookoła górną część pokrowca. To samo możemy zrobić z dolną partią. Pierzemy oddzielnie górę i dół. Proszę stosować się do wytycznych producenta przy ustawianiu temperatury prania.

Pranie pokrowca i proces suszenia może zając jeden – dwa dni. W tym czasie zaleca się zastosowanie tymczasowo zwykłego prześcieradła, by chronić wkład materaca.

Higiena spania jest tu bardzo istotna. Kładziemy się spać czyści, ubrani w bielizną lub piżamę. Warto zadbać o pięty. Suche i szorstkie mogą po czasie uszkodzić strukturę materiału pokrowca, zwłaszcza jeśli często wiercimy nogami w nocy.