Porady

Co musisz wiedzieć o materacach z naturalnego lateksu Vita Talalay

Wszyscy potrzebujemy specyficznej atmosfery dla dobrego snu. Pomyśl na przykład o chłodnych pokojach, przyciemnionych światłach i ciszy. Jednakże, aby móc naprawdę dobrze spać, potrzebujemy też materaca, który jest wygodny. Odpoczywanie na wygodnym łóżku jest dużo lepsze! Uważamy, że naturalne materace lateksowe Vita Talalay są właściwym podłożem dla poduszki i pierzyny. Naturalny lateks zmieni twoje życie, ponieważ sprawi, że poczujesz się jakbyś spał w powietrzu.

Dlaczego warto rozważyć zakup materaca lateksowego Talalay

Materace Vita Talalay są najwyższej jakości i należą do najbardziej luksusowych. Wysoki komfort Vita Talalay jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i wysokiej jakości lateksu naturalnego pochodzącego od wiarygodnych dostawców i unikalnej, opatentowanej metody wytwarzania, która tworzy najlepsze naturalne materace lateksowe Talalay do odpoczynku. Materace lateksowe Vita Talalay mają doskonałą amortyzację, higienę naturalną i długotrwałą trwałość, które przyczyniają się do poprawy jakości snu.

Składniki pianki lateksowej są oczywiście naturalne w 100%. Stosowanie naturalnego lateksu jest lepsze dla środowiska. Naturalny lateks to wspaniały materiał do materaców, ponieważ może równomiernie rozłożyć ciężar, pozostać suchy i odporny na zarazki. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, materace Vita Talalay pozostaną chłodne i zapobiegają nagrzewaniu, dzięki czemu będziemy mogli zasnąć bez zakłóceń, nawet podczas najgorętszych letnich nocy. Istnieje jednak pewien haczyk, tylko naturalny lateks, który przechodzi przez wyspecjalizowany proces produkcyjny Vita Talalay może zaoferować wszystkie te korzyści.

Materace lateksowe

Nie każdy lateks jest równy

Najlepiej gdy lateks pozostanie w naturalnym składzie. Nie potrzeba żadnych dodatków do produkcji trwałego materaca używającego naturalnego lateksu, ponieważ w przyrodzie lateks jest częścią naturalnego mechanizmu obronnego kauczuku. Dlatego lateks naturalny jest higieniczny: drzewo wykorzystuje lateks by leczyć swoje rany, ponieważ ma on właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Drzewa produkują lateks, gdy muszą chronić się przed roślinożercami lub owadami lub gdy ich kora jest uszkodzona. Naturalny lateks składa się z białek, alkaloidów, skrobi, cukrów, olejów, garbników, żywic i gum, które twardnieją podczas wystawienia na działanie powietrza. Unikalna kombinacja tych materiałów tworzy ochronną, elastyczną strukturę, która może wypuszczać powietrze i wilgoć, ale zapobiega dalszym uszkodzeniom drzewa. Lateks może być zbierany w regularnych odstępach czasu bez niszczenia życia drzewa, a z jednego drzewa zbiera się lateks średnio przez 24 lata, potem nowe drzewo jest obsadzone na jego miejscu.

W produktach Vita Talalay nie ma niczego poza najlepszym naturalnym lateksem. Oznacza to, że nie ma żadnej szansy, że którykolwiek z naszych klientów i pracowników mieli styczność ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, które szkodzą ludziom lub środowisku.
 
Ponieważ naturalny lateks zawiera wiele różnorodnych i organicznych związków, bardzo trudno jest uzyskać lateks syntetyczny. Dodatkowo syntetyczny lateks jest również wypełniony dodatkami, które obniżają jakość lateksu tak, że jest on mniej trwały i może powodować wysypki skórne lub alergie.

Dlatego zdecydowano się wykorzystać najlepszy naturalny lateks, jaki można znaleźć w procesie produkcji materaca lateksowego na naszej planecie. Rezultatem jest materac lateksowy Vita Talalay z lateksu naturalnego. Te materace są nazwane na cześć Józefa Talalaya, który jest pionierem pracy nad lateksem. Vita Talalay odróżnia się od innych metod produkcji lateksu, na wiele sposobów.

Materace piankowe

Kiedy spoglądasz na materac Dunlop, przekonasz się, że mieszanka lateksowa łączona jest z tak zwaną pastą wulkanizacji (która pomaga w pieczeniu materaca), spieniaczem chemicznym (środek żelujący) i niektórymi innymi dodatkami, takie jak mydło. Po zmieszaniu ich razem, produkt jest wprowadzany do formy (wypełniona 100%), a następnie pieczony krótko w temperaturze 100 ° C. Następnie przemywa się i suszy.

Kiedy porównamy tę metodę produkcji z materacem Vita Talalay, szybko zdajemy sobie sprawę, dlaczego jakość materaca Vita Talalay jest znacznie wyższa.

Kiedy tworzy się materac Vita Talalay, nie używa się żadnych chemicznych spieniaczy (środek żelujący) lub mydła. Tu czystym naturalnym lateksem napełnia się formy. Formy nie napełnia się całkowicie (tylko 30% – 60%), a następnie umieszcza pod ciśnieniem próżniowym. To pozwala lateksowi rozwinąć się wewnątrz formy. Rozszerzający się lateks tworzy małe okrągłe pęcherzyki, które są równomiernie rozłożone. Po tym forma jest głęboko zamrożona, tak że okrągłe pęcherzyki powietrza pękają i wzajemnie się łączą. Dopiero teraz materac Vita Talalay jest wulkanizowany w temperaturze 115 ° C. Następnie Vita Talalay ma dodatkowy etap wulkanizacji po 8 godzinach, w którym poprawiana jest wytrzymałość materaca.

Dodatkowy czas i praca nad materacami Vita Talalay jest po to, by upewnić się, że materace mają najlepszą jakość i są lepsze od innych modeli. Często materace nie-Talalay produkowane są w cztery godziny, co stanowi połowę czasu produkcji w technologii Vita Talalay. Dlatego też inne materace nie mają tych cech, które powodują, że lateks Talalay jest najlepszy.

Spanie w powietrzu

Czy kiedykolwiek doświadczyliście gorącej letniej nocy czując się jakbyście mieli gorączkę? Wydaje się, że nic nie można zrobić, by się ochłodzić. Otwarcie okna tak naprawdę nic nie daje. Przyniesie świeże powietrze do sypialni, ale również ciepło z zewnątrz wraz z nim, dzięki czemu sytuacja prawie się nie poprawi.

Wentylacja jest warunkiem wstępnym dobrego snu, nie tylko podczas gorących letnich nocy, ale także dlatego, że zdolność organizmu do regulowania jego temperatury zależy od przepływu powietrza. Dopóki świeże powietrze nadal krąży w łóżku, możemy spać ze stabilną temperaturą ciała i w chłodniejszym otoczeniu. Stabilna temperatura ciała może wpływać na wzrost i spadek relaksującego snu, ponieważ gdy temperatura ciała wzrasta lub gwałtownie spadnie, wysyła sygnały do mózgu, które mogą zakłócić sen. Podczas snu mózg może szybko dojść do irracjonalnych wniosków, że nagłe zmiany temperatury będą interpretowane jako: “coś jest nie tak”. Jeśli mózg nie może określić, co to jest, wyśle do organizmu monit, by się obudzić, a to zaburza nasz sen.

Gdy sen zostanie zakłócony, może być trudno ponownie zasnąć. Każdy z nas przeżył niespokojne noce, ale niepokój może być naprawdę denerwujący, gdy to się dzieje regularnie. Dobry sen jest wymagany, aby poczuć świeżość i chęć życia w godzinach porannych. Wszyscy moglibyśmy skorzystać z materaca, która pomaga naszemu ciału zasnąć, spać na materacu, który może pomóc organizmowi w regulowaniu jego temperatury. To właśnie jest materac Talalay. Ponieważ lateks Vita Talalay jest produkowany pod ciśnieniem próżniowym i głęboko zamrożony, pęcherzyki powietrza rozproszone w naturalnym lateksie umożliwiają cyrkulację powietrza przez cały materac. W ten sposób w materacu Vita Talalay może krążyć powietrze i parować wilgoć, co pomaga lepiej odpocząć podczas snu.

Oczywiście, sen jest bardzo ważny dla organizmu. Każda komórka jest opróżniana, uzupełniana i przygotowywana na następny dzień, abyśmy mogli z niej najlepiej korzystać i dlatego powinniśmy dążyć do najlepszego środowiska do spania. Nasz sen jest dla nas najlepszy, kiedy możemy spokojnie śnić!

Podczas marzeń mózg jest zaangażowany w bardzo skoordynowaną rytmiczną aktywność zwaną fazą REM. REM oznacza szybki ruch oczu i jest również znany jako marzenia senne. Naukowcy zdecydowali się nazwać to faza snu REM, ponieważ nasze oczy przemieszczają się szybko pod zamkniętymi powiekami, kiedy śnimy. Podczas marzeń może być dużo zabawy, jest to również kluczowe znaczenie dla zdrowia. Kiedy marzymy cały nasz mózg jest zaangażowany, a wszystkie komórki mózgu komunikują się ze sobą. Komunikacja komórek pomaga nam tworzyć wspomnienia i utrzymuje komórki zdrowe, ponieważ są one zaangażowane w najtrudniejszą aktywność mózgu podczas śnienia.

Często spotykamy się z problemami ze spaniem podczas leżenia na materacach syntetycznych. Nienaturalne substancje chemiczne mogą powodować wysypki skórne lub alergie, które mogą zakłócić sen. Również materace nie Talalay nie są wytwarzane przy użyciu próżni i głębokiej zamrażarki, więc mają znacznie gorszą cyrkulację powietrza. Jest to złe, ponieważ uniemożliwia organizmowi optymalne regulowanie jego temperatury.

Aby zapewnić słodkie sny, ciało musi mieć dostęp do stałego dopływu świeżego powietrza. Wiemy już, że wentylacja pomaga organizmowi regulować jego temperaturę, ale wentylacja przyczynia się również do zmniejszenia potu. W nocy organizm potrzebuje dużo tlenu do naprawy, a dopływ tlenu może być zagwarantowany tylko wtedy, gdy jest wystarczająca wentylacja. Ponieważ materace lateksowe Vita Talalay pozwalają na przepływ tlenu, sprzyja to optymalnemu snu.

Przepływ powietrza – ważne dla materaca i ciała

Tradycyjny materac utrudnia wysiłki organizmu do pozostawania we śnie, ponieważ zmniejsza przepływ tlenu do organizmu. Podczas snu, jesteśmy w ciągłym kontakcie ze skórą z naszym materacem i kocem, ale podobnie jak reszta ciała, naskórek musi też oddychać. Nawet jeśli oddychamy większością tlenu, który wdychamy przez nasze płuca, znaczna ilość tlenu jest również pobierana przez komórki skóry. Skóra jest narządem do wymiany gazu i może wdychać powietrze lub wydzielać różne gazy przez kontakt ze skórą. Niesamowite, prawda?

Powodem, dla którego naskórek może wymieniać gazy, a zatem “oddychać”, jest to, że najbardziej zewnętrzne komórki skóry znajdują się w zewnętrznym obrębie naszego układu krążenia krwi. Te komórki są pierwszą linią obrony przed obcymi organizmami, dlatego potrzebują dużo tlenu. Aby uzyskać tę dostawę, zależy ona od bezpośredniego wychwytu tlenu z powietrza przez skórę.

Tak długo, jak skóra styka się ze świeżym powietrzem, nasze ciała mogą używać ich porów w celu wdychania lub wydalania gazów. Utrzymuje to ciało w stabilnej temperaturze, ale pomaga również wyrzucić toksyny. Podczas snu, pory skóry wdychają gazy takie jak tlen i wydalają dużą ilością pary wodnej, czyli innymi słowy pot. Pocenie się jest użyteczne dla organizmu, ponieważ usuwa wiele toksyn, które mogą gromadzić się wewnątrz ciała, ale jest to uciążliwe, jeśli występuje w nadmiarze, na przykład podczas gorączki lub gorącej nocy.

Spanie na materacu wentylującym powietrze jest znacznie lepsze niż spanie na syntetycznym materacu, ponieważ nie blokuje on organizmowi dostarczania tlenu, który jest szczególnie zdrowy dla naszej skóry.

Jeśli jednak nie ma możliwości obiegu powietrza przez materac, skóra nie będzie mogła prawidłowo oddychać i skutecznie usuwać toksyny. Ponadto z biegiem czasu będziemy musieli poradzić sobie z coraz większą ilością ciepła i potu, które mogą stać się irytujące. Skroplona wilgoć może utopić skórę i zatkać komórki skóry. Co gorsza, organizm może zinterpretować nadmierny pot i ciepło w postaci gorączki i wybudzić nas.

Dodatkowo, kondensująca wilgoć nasiąka w koce, pościel i materac, a te wilgotne warunki są tym, co kochają wszystkie rodzaje bakterii. Te małe organizmy można znaleźć we wszystkich tekstyliach i niestety nie da się tego uniknąć. Żyją wszędzie na naszej skórze i są tak samo korzystne dla naszego zdrowia, jak i szkodliwe. Jednak nie chcemy, aby te małe organizmy żyły w naszych łóżkach. Higienicznie jest to koszmar, ponieważ bakterie opuszczające skórę i migrujące do łóżka mają niską zmianę przeżywalności, a kiedy zaczynają umierać ich komórki pozostaną na łóżku pozostawiając nieprzyjemny odcień żółto-brązowy (plama potowa). W skrajnych przypadkach niektóre z tych bakterii mogą pozostawić nieprzyjemny zapach za sobą, a kto chce spać w zabrudzonym śmierdzącym łóżku?

Nie musicie jednak martwić się o brudne bakterie w łóżku, jeśli kupicie materac lateksowy Talalay. Ze względu na naturalne działanie antyseptyczne lateksu i procesu próżni Vita Talalay, naturalne materace lateksowe Talalay są wrogim otoczeniem dla bakterii. Ponieważ natura zaprojektowała lateks, by blokował zewnętrznych intruzów, takich jak bakterie, grzyby i drobnoustroje, więc nie mogą one rozwijać się w łóżku. I tak, materace Vita Talalay sprawiają również, że znacznie łatwiej utrzymać pościel w czystości.

W porównaniu z naturalnymi materacami lateksowymi, konwencjonalne materace zużywają się znacznie szybciej. To dlatego, że w przeciwieństwie do lateksu naturalnego, konwencjonalny lateks nie zapobiega rozwojowi bakterii. Konwencjonalny lateks nie odprowadza wilgoci, ale raczej wchłania tak, że bakterie pozostają w materacu i rozmnażają się, tworząc plamę potu i zapachu. Gdy plamy pojawią się na materacu, trudno je usunąć, ale gdy kupimy materac Vita Talalay, można uniknąć wszystkich bakteryjnych, grzybowych i drobnoustrojowych problemów.

Dalsze zalety naturalnych materacy lateksowych Talalay

Oprócz doskonałego obiegu powietrza, lepszej higieny i trwałości, istnieje wiele innych zalet naturalnych materacy lateksowych nad tradycyjnymi materacami typu kieszenie czy bonel. Naturalny lateks jest bardzo wszechstronny, co oznacza, że reaguje szybko na wagę. Szybkość reakcji lateksu Vita Talalay sprawia, że idealnie nadaje się do odciążenia nacisku, ponieważ doskonałe okrągłe pęcherzyki powstające podczas etapu próżniowego w procesie produkcyjnym równomiernie rozkładają ciężar. Taka jakość jest kluczowa dla każdego z problemami kręgosłupa, ponieważ materac może pomóc organizmowi w rozłożeniu jego wagi w zależności od kształtu i wielkości.

Dzięki takim materacom, rano nie będziemy mieć sztywnej szyi, a nasz sen będzie bardziej relaksujący. Doskonały rozkład wagi oznacza również, że materac nie jest sprężysty. Oznacza to, że Ty i Twój partner możecie leżeć razem, nie przeszkadzając sobie nawzajem, lub że nie wyślizgniesz się z łóżka, gdy dzieci wskoczą na materac.

Ponieważ natura zaprojektowała lateks w celu zachowania żywotności uszkodzonych drzew, materiał ma żywotność, która jest dwa lub nawet trzy razy dłuższa, jak w przypadku tradycyjnych materacy lateksowych. Materiał odporny jest na rozkład i jest chroniony przed bakteriami, grzybami i mikroorganizmami.

Zrównoważony rozwój

Co musisz wiedzieć o materacach z naturalnego lateksu Vita Talalay


Dzięki temu produktowi możesz mieć pewność, że producent wymusza stosowanie reguł mających na celu ochronę środowiska. W ten sposób możemy mieć pewność, że nasz naturalny lateks pochodzi z ekologicznie przyjaznych gospodarstw. Pianka lateksowa Vita Talalay posiada Złoty Certyfikat Cradle to Cradle. Filozofia Cradle to Cradle dotyczy zdrowia materialnego, ponownego wykorzystania zasobów, energii ze źródeł odnawialnych (zielonych), zarządzania węglem, zarządzania wodą i wreszcie odpowiedzialności społecznej. Produkty Vita Talalay spełniają w pełni wszystkie kryteria z sześciu kategorii, dlatego też materace Vita Talalay otrzymały złotą certyfikację.

Satysfakcja konsumenta

Klient jest królem, a w przypadku Vita Talalay królowie są również klientami. Chcemy zapewnić, że wszyscy nasi klienci to najszczęśliwsi właściciele materacy. Jesteśmy pewni, że materace Vita Talalay są najlepszym produktem na rynku.