Porady

Wybierz idealne łóżko drewniane

Łóżko drewniane to naturalne piękno. Wiele osób wybierających łóżka do sypialni, zastanawia się, z jakiego surowca powinno być ono wyprodukowane. Najczęstszym wyborem są więc łóżka drewniane, charakteryzujące się nie tylko estetyką i pięknym wyglądem, ale również są idealne dla osób lubiących meble z naturalnych surowców. Łóżka wykonane z drewna są solidne i odporne na uszkodzenia. Sprawdzą się właściwie w każdym typie aranżacji czy to nowoczesnej, czy klasycznej. Podczas wyboru tego mebla ważny jest gatunek drewna, z którego zostało wykonane, jego rozmiar oraz dopasowanie do sypialnianej aranżacji!

Z jakiego drewna powinno być wykonane łóżko?

Najlepsze do produkcji łóżek jest drewno bukowe oraz dębowe, ponieważ charakteryzują się one wysoką nośnością dzięki temu, że są twarde, a ich faktura jest gęsta. Dodatkowo są one bardzo cenione ze względu na wygląd, który nadają łóżku. Posiadają one piękne odcienie, widoczne usłojenie, więc nadają sypialni bardzo przyjemnej aury.

Wybierz idealne łóżko drewniane

Wybierając łóżko drewniane, należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na rodzaj drewna, z którego zostało ono wykonane, ponieważ będzie to miało kluczowy wpływ na wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Jest to bardzo ważne również ze względu na fakt, że łóżko jest meblem, na którym spędzamy kawał naszego życia, dlatego musi być wykonane z drewna, które nie jest narażone na szybką eksploatację. 

Jakie wymiary powinno mieć łóżko drewniane?

Przede wszystkim takie, aby można było na nim dobrze wypocząć. Wybierając łóżko jednoosobowe, można postawić na model o wymiarach od 80×200 aż do 140×200 cm. Wszystko zależy tu od metrażu pomieszczenia, w którym ma stanąć ten mebel. Wiadome jest też, że szczuplejsza osoba, nie będzie potrzebowała dużej powierzchni do spania, więc można bez problemu zainwestować w wymiar np. 90×200 cm. Jeśli jednak użytkownik łóżka ma większe gabaryty, wówczas lepiej postawić na masywniejszy rozmiar łóżka. 

Taka sama sytuacja tyczy się łóżek podwójnych. Badania udowodniły, że dopiero łóżka o wymiarach 160×200 cm dają możliwość komfortowego odpoczynku dwóch osób na jednym podłożu. Jeśli jest taka możliwość, najlepiej położyć się na łóżku, nad którego zakupem się zastanawiamy z łokciami za głową. Jeśli dwie osoby leżące w ten sposób nie będą się stykać łokciami, oznacza to, że warto wziąć dany rozmiar pod uwagę. 

Dlaczego warto zainwestować w łóżko drewniane?

Wiele osób decyduje się na kupno drewnianego łóżka, ponieważ wiąże się z tym wiele profitów, do których można zaliczyć:

  • drewniane łóżka są solidne i spełniają swoją rolę przez długie lata. Niechętnie wymieniamy domowe meble, a jeśli już coś kupujemy, to przeważnie chcemy użytkować je przez długi czas, zwłaszcza jeśli chodzi o meble, które są poddawane dużej eksploatacji, a to dotyczy właśnie łóżka. Powinno mieć ono solidną podstawę, ponieważ będzie ona zapewniać Ci bezpieczeństwo podczas snu. 
  • Łóżko z drewna może być użytkowane przez każdego – drewniane łóżko jest idealne dla każdej osoby, niezależnie od jej wagi. Dodatkowo świetnie wpisują się w aranżację każdej sypialni, nawet tej w nowoczesnym stylu. W ofercie wielu firm znajdziesz małżeńskie łóżka drewniane, dziecięce czy nawet piętrowe. 
  • Drewno ociepla klimat wnętrza – nic nie tworzy tak przyjemnej atmosfery jak drewno – i nie tylko to, które pali się w kominku! Dodatkowo surowiec ten dba o ludzkie zdrowie, ponieważ jest w pełni naturalny. Pielęgnacja drewnianego łóżka nie należy do trudnych zadań, ponieważ wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną ściereczką. 
  • Drewniane łóżko nie będzie przyciągało dużej ilości kurzu, ponieważ surowiec ten jest antystatyczny. 

Łóżka drewniane są najchętniej wybieranymi meblami tego rodzaju do sypialni i nie ma się czemu dziwić. W końcu zapewniają wysokie poczucie estetyki, wykonane są z naturalnego surowca i ocieplają klimat – a o to głównie chodzi w sypialni!